TRASY BIEGOWE TWIERDZY KRAKÓW

W tym miejscu publikujemy trasy, na których rywalizowaliście podczas kolejnych edycji Biegu Twierdzy Kraków. 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje się Wam podobają i będziecie te miejsca częściej odwiedzać. Tereny związane z Twierdzą Kraków, oprócz walorów historycznych mają tę ogromna zaletę, iż chronione prawem jako zabytki są enklawą zieleni w naszym mieście. 

 Naszą misją, a przez to pomysłem na formułę naszych biegów jest popularyzacja biegania w połączeniu z możliwością odkrywania historii. Dzięki organizowaniu serii Biegu Twierdzy Kraków  wkładany trud w szukanie nowych miejsc do rekreacji, przekłada się także na coraz lepszą współpracę z jednostkami miejskimi i lokalnymi samorządami. 

Efekty naszych działań zobaczycie już wiosną 2020 kiedy to jedna z tras będzie znakowana w terenie na stałe. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość biegać na naszych pętlach nie tylko podczas zawodów. Mamy nadzieję, że uda się to wprowadzić także w kolejnych lokalizacjach. 

Wasza rywalizacja i udział w  zawodach wciąż motywują nas do dalszego działania i ulepszania formuły biegu.

DZIELNICA SWOSZOWICE

Początek trasy - ul. Jana Hallera (najbliższy numer 21)

Najlepszy wynik ~5km -  00:23:24                           Najlepszy wynik ~10 km - 00:48:17

Dystans  4.8km plus 200m sumy podbiegów
Opis Marcina Krasińskiego: Świetna, w pełni terenowa trasa w formie pętli po lasku trupim i Lesie Krzyszkowickim. Najpiękniejsza trasa póki co, choć pewnie to w dużej mierze zasługa pięknej polskiej jesieni :). Bardzo szybki początek, z dość wąskim gardłem po pokonaniu początkowych kilkudziesięciu metrów łąki. Trasa poprowadzona po leśnych duktach, wzdłuż, przez i po strumieniach, miejscami poprzez las bez ścieżki (być może była schowana pod jesiennym "kobiercem" z liści :) ), z podbiegami w górę jarów i wąwozów. Końcówka pętli zaś, to około 40m w górę na dystansie niespełna 300m poprzez krzaki malin/jeżyn :).
Dystans 5km    - 1 pętla
Dystans 10km - 2 pętle
Twierdza_Krakow_Swoszowice_2019-10-27_10-00-05.gpx