TRASY BIEGOWE TWIERDZY KRAKÓW

W tym miejscu publikujemy trasy, na których rywalizowaliście podczas kolejnych edycji Biegu Twierdzy Kraków. 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje się Wam podobają i będziecie te miejsca częściej odwiedzać. Tereny związane z Twierdzą Kraków, oprócz walorów historycznych mają tę ogromna zaletę, iż chronione prawem jako zabytki są enklawą zieleni w naszym mieście. 

 Naszą misją, a przez to pomysłem na formułę naszych biegów jest popularyzacja biegania w połączeniu z możliwością odkrywania historii. Dzięki organizowaniu serii Biegu Twierdzy Kraków  wkładany trud w szukanie nowych miejsc do rekreacji, przekłada się także na coraz lepszą współpracę z jednostkami miejskimi i lokalnymi samorządami. 

Efekty naszych działań zobaczycie już wiosną 2020 kiedy to jedna z tras będzie znakowana w terenie na stałe. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość biegać na naszych pętlach nie tylko podczas zawodów. Mamy nadzieję, że uda się to wprowadzić także w kolejnych lokalizacjach. 

Wasza rywalizacja i udział w  zawodach wciąż motywują nas do dalszego działania i ulepszania formuły biegu.

LOTNISKO RAKOWICE -CZYŻYNY

Początek trasy - Muzeum Lotnictwa

Najlepszy wynik 4km -  00:14:47                      Najlepszy wynik 8 km - 00:28:48

Dystans  3.8 km plus 15m- sumy podbiegów 
Opis Marcina Krasińskiego:  generalnie płasko - jedna górka saneczkowa ;-).  Zdecydowanie najszybsza (bo najbardizej płaska, chociaż... też można sie wywrócić na trawie :D ) trasa z cyklu do tej pory. W dużej mierze poprowadzona łąkami i ścieżkami wokół dawnego pasa startowego i drogi "kołowania". Pozostała część, to bardzo szybki odcinek po płycie lotniska i troszkę(dosłownie troszeczkę ;-) ) szutru. Start i meta w parku koło Muzeum Lotnictwa. 
Dystans 4k - 1 pętla
Dystans 8K - 2 pętle
Bieg_Twierdzy_Kraków_Lotnisko_Rakowice-Czyżyny.gpx