TRASY BIEGOWE TWIERDZY KRAKÓW

W tym miejscu publikujemy trasy, na których rywalizowaliście podczas kolejnych edycji Biegu Twierdzy Kraków. 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje się Wam podobają i będziecie te miejsca częściej odwiedzać. Tereny związane z Twierdzą Kraków, oprócz walorów historycznych mają tę ogromna zaletę, iż chronione prawem jako zabytki są enklawą zieleni w naszym mieście. 

 Naszą misją, a przez to pomysłem na formułę naszych biegów jest popularyzacja biegania w połączeniu z możliwością odkrywania historii. Dzięki organizowaniu serii Biegu Twierdzy Kraków  wkładany trud w szukanie nowych miejsc do rekreacji, przekłada się także na coraz lepszą współpracę z jednostkami miejskimi i lokalnymi samorządami. 

Efekty naszych działań zobaczycie już wiosną 2020 kiedy to jedna z tras będzie znakowana w terenie na stałe. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość biegać na naszych pętlach nie tylko podczas zawodów. Mamy nadzieję, że uda się to wprowadzić także w kolejnych lokalizacjach. 

Wasza rywalizacja i udział w  zawodach wciąż motywują nas do dalszego działania i ulepszania formuły biegu.

LAS WITKOWICKI

Początek trasy - ul. Dróżnicka (polana za strumieniem)

Najlepszy wynik ~5km -  00:24:22                           Najlepszy wynik ~10 km - 00:48:57

Dystans 5.5 km  plus 110m sumy podbiegów. 

Opis Marcina Krasińskiego:  Fajna, terenowa trasa w formie pętli po lesie. Na każdej pętli korzenie i trochę pagórków z jednym krótkim, konkretniejszym "strzałem", zaczynającym się na około 1.2km pętli. każdorazowo również króciutki odcinek po asfalcie(około 70-100m; później jeszcze jest przebiegnięcie przez tą drogę) oraz dwie krótkie "przeprawy" przez strumień :) 

Dystans ~5km    - 2 pętle 

Dystans ~10km - 4 pętle

Bieg_Twierdzy_Krak_w_5k.gpx