TRASY BIEGOWE TWIERDZY KRAKÓW

W tym miejscu publikujemy trasy, na których rywalizowaliście podczas kolejnych edycji Biegu Twierdzy Kraków. 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje się Wam podobają i będziecie te miejsca częściej odwiedzać. Tereny związane z Twierdzą Kraków, oprócz walorów historycznych mają tę ogromna zaletę, iż chronione prawem jako zabytki są enklawą zieleni w naszym mieście. 

 Naszą misją, a przez to pomysłem na formułę naszych biegów jest popularyzacja biegania w połączeniu z możliwością odkrywania historii. Dzięki organizowaniu serii Biegu Twierdzy Kraków  wkładany trud w szukanie nowych miejsc do rekreacji, przekłada się także na coraz lepszą współpracę z jednostkami miejskimi i lokalnymi samorządami. 

Efekty naszych działań zobaczycie już wiosną 2020 kiedy to jedna z tras będzie znakowana w terenie na stałe. Dzięki temu każdy będzie miał możliwość biegać na naszych pętlach nie tylko podczas zawodów. Mamy nadzieję, że uda się to wprowadzić także w kolejnych lokalizacjach. 

Wasza rywalizacja i udział w  zawodach wciąż motywują nas do dalszego działania i ulepszania formuły biegu.

Fort Bodzów

Początek trasy - ruiny Fortu Bodzów

Najlepszy wynik 5km -  00:22:40                      Najlepszy wynik 10 km - 00:46:14

Dystans  5km plus 130m- sumy podbiegów 
Opis Marcina Krasińskiego:  Fajna, terenowa trasa w formie pętli na Bodzowie, ze startem ze wzgórza fortecznego Solnik, przy pozostałościach Fortu 53 Bodzów. Na koniec każdej pętli zdrowa wyrypka pod górę :) Trasa głównie odkryta ,prowadząca ścieżkami oraz łąkami, z niewielkimi fragmentami biegnącymi poprzez las.
Dystans 5km    - 2 pętle
Dystans 10km - 4 pętle
Bieg_Twierdzy_Krak_w_Bodz_w.gpx